Sanktuarium Maryjne Królowej Polskiego Morza w Swarzewie
Strona Głowna April 07 2020 15:14:44
Kalendarz
Styczeń 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Nawigacja
Strona Głowna

W historii i Legendzie

Świątynia w świetle badań

Wierny Lud Kaszubski

W poezji, pieśni i modlitwie

Pielgrzymki i Odpusty

Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę

Zaprzyjaźnione strony

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Przetłumacz stronę

Kamera w kościele

Drukuj
Komunia Duchowa

KOMUNIA DUCHOWA

Istnieje możliwość przyjmowania Komunii w sposób duchowy. Kongregacja Nauki Wiary w dokumencie z 1983 r. stwierdziła, że chrześcijanin może otrzymać owoce sakramentu za pośrednictwem samego tylko pragnienia Eucharystii (zob. Kongregacja Nauki Wiary, Sacerdotium ministeriale, 6.08.1983, 4.), zaś papież Benedykt XVI przypomniał, że „nawet wtedy, kiedy nie jest możliwe przystąpienie do sakramentalnej Komunii, uczestnictwo we Mszy Świętej pozostaje konieczne, ważne, znaczące i owocne. W tej sytuacji dobrze jest żywić pragnienie pełnego zjednoczenia z Chrystusem, za pomocą, na przykład, praktyki komunii duchowej” (Sacramentum caritatis, 55).

Praktyka Komunii duchowej w nauczaniu Kościoła dotyczy zwłaszcza chrześcijan cierpiących z powodu prześladowań czy braku kapłanów, ale zaleca się ją także wszystkim, którzy z innych, obiektywnych względów nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej, na przykład chorym, czy uwięzionym. Aktualna sytuacja związana z pandemią i możliwością zarażania się wpisuje się w katalog wyżej wymienionych przyczyn aktów Komunii duchowej.

Mogą ją przyjmować wszyscy, także ci, którzy przyjęli Komunię Świętą w danym dniu w kościele. Co więcej, można ją praktykować wielokrotnie w ciągu jednego dnia, gdyż celem życia chrześcijańskiego jest nieustanne zjednoczenie z Bogiem. Należy przypomnieć, że Komunia duchowa to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiej bliskości z Jezusem, jaką daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi. Choć Komunia duchowa jest ograniczona tylko do wewnętrznego aktu wiary, jednak może przynieść pogłębienie więzi z Jezusem, pomóc w walce z pokusami i uwrażliwić na innych ludzi.

Możliwość przyjęcia Komunii duchowej mają wierni zgromadzeni zarówno w świątyni, jak również uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy:

1) wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii;

2) wzbudzić miłość ku Niemu;

3) wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

 

MODLITWA KOMUNII ŚW. DUCHOWEJ :

Ty, Panie, stworzyłeś mnie dla siebie i moje serce tak długo będzie niespokojne, dopóki nie spocznie w Tobie. Jestem miotany wieloma problemami: burzą się we mnie myśli, niespełnione są pragnienia, brakuje mi zdrowia, nie umiem kochać i wierzyć w Ciebie tak jak trzeba, A jednak pragnę i łaknę Ciebie, mój Panie. Nie odsyłaj mnie głodnego. Nakarm mego ducha Chlebem, który zstąpił z nieba.

Kocham Ciebie, o Boże, kocham serdecznie! Kocham, bo Ty pierwszy mnie umiłowałeś! Biegnę dzisiaj do Ciebie, przychodzą do Ciebie jak żebrak proszący o kromkę chleba. Panie, wejdź znów w moje życie. Rozlej łaskę tam, gdzie jest najtrudniej. Naucz mnie słuchać Ciebie i wypełniać Twoją świętą wolę.

Przyjdź, o mój Panie, a ja Cię przyjmę z miłością Matki Najświętszej i z gorliwością świętych... Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

 

 


Drukuj
Nowenna do sw. Andrzeja Boboli

NOWENNA za przyczyną Św. Andrzeja BOBOLI

w czasie epidemii.

DZIEŃ PIERWSZY

Modlitwa wstępna: odmawiana przez wszystkie dni nowenny

Wszechmogący, wieczny Boże!

Bądź pochwalony za świat, który dla nas stworzyłeś i za ludzi, których stawiasz na drodze naszego życia. Dziękujemy za wielkiego Rodaka i orędownika w niedolach i przeciwnościach losu – świętego Andrzeja Bobolę, którego wywyższyłeś ponad innych za jego wyjątkową wiarę, oddanie i miłość. Dziękujemy za pełne trudów życie Patrona Polski, który wskazywał i nadal wskazuje nam drogę rozwoju i wzrastania w Bogu. Dziś zwracamy się do Ciebie, Boże z wołaniem, aby trudne doświadczenie epidemii pogłębiło naszą wiarę i miłość oraz wzmocniło wspólnotę rodzinną, religijną i narodową.  Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Amen.

 

Litania do św. Andrzeja Boboli: (odmawiana przez wszystkie dni nowenny)

Kyrie eleison! Chryste eleison! Kyrie eleison!
Chryste, usłysz nas! Chryste, wysłuchaj nas!
Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata, Boże,
Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, jedyny Boże.

Święta Maryjo, módl się za nami

Święty Andrzeju Bobolo, módl się za nami.

Święty. Andrzeju, wierny naśladowco Dobrego Pasterza,

Święty Andrzeju, napełniony duchem Bożym,

Święty Andrzeju, czcicielu Niepokalanie Poczętej Maryi Panny,
Święty Andrzeju, duchowy synu świętego Ignacego Loyoli,
Święty Andrzeju, miłujący Boga i bliźnich aż do oddania swego życia,
Święty Andrzeju, w życiu codziennym oddany Bogu i bliźnim,
Święty Andrzeju, zjednoczony z Bogiem przez nieustanną modlitwę,
Święty Andrzeju, wzorze doskonałości chrześcijańskiej,
Święty Andrzeju, Apostole Polesia,
Święty Andrzeju, powołany przez Boga do jednoczenia rozdzielonych sióstr i braci,
Święty Andrzeju, gorliwy nauczycielu dzieci i ludzi religijnie zaniedbanych,
Święty Andrzeju, niezachwiany w wierze mimo gróźb i tortur,
Święty Andrzeju, wytrwały w największych cierpieniach,
Święty Andrzeju, męczenniku za jedność chrześcijan,
Święty Andrzeju, męczenniku i apostole,
Święty Andrzeju, apostołujący po śmierci wędrówką relikwii umęczonego ciała,

Święty Andrzeju, wsławiony przez Boga wielkimi cudami,
Święty Andrzeju, chlubo naszej Ojczyzny,
Święty Andrzeju, wielki Orędowniku Polski,
Święty Andrzeju, proroku zmartwychwstania Polski po trzecim rozbiorze,
Święty Andrzeju, nasz wielki Patronie.

Abyśmy wszyscy chrześcijanie stanowili jedno, uproś nam u Boga
Abyśmy nigdy od naszej wiary nie odstąpili,
Abyśmy żadnego grzechu ciężkiego nie popełnili,
Abyśmy za popełnione winy szczerą pokutę czynili,

Abyśmy dla naszego zbawienia gorliwie z łaską Bożą współpracowali,
Abyśmy Bogu wiernie służyli,

Abyśmy Najświętszą Maryję Pannę jako Matkę miłowali,
Abyśmy w znoszeniu wszelkich przeciwności wytrwali,
Abyśmy z Tobą nieustannie Bogu chwałę oddawali,.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Kapłan: Módl się za nami, święty Andrzeju Bobolo,

Wierni: Abyśmy się stali godni obietnic Chrystusowych.


Módlmy się:
Boże, nasz Ojcze, Ty przez śmierć umiłowanego Syna chciałeś zgromadzić rozproszone dzieci. Spraw, abyśmy gorliwie współpracowali z Twoim dziełem, za które oddał życie święty Andrzej Bobola, Męczennik. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Polski! Przychodzimy dziś do Ciebie, prosząc o wstawiennictwo u dobrego Boga o rychłe zakończenie epidemii w Polsce i na świecie. Sam w życiu byłeś świadkiem epidemii i chorób. Wiesz, ile wnoszą cierpienia i jak przemieniają ludzkie życie i życie narodu. Uproś nam łaskę ufności w Bożą miłość i prowadzenie. Pomóż nam zrozumieć i z zaufaniem przyjąć słowa Pana Jezusa: Nie lękajcie się. Wierzymy, że dzięki Twemu wstawiennictwu zaraza ominęła Pińsk i jego okolice podczas Wielkiej Wojny. Wierzymy, że także teraz za Twoją przyczyną wirus przestanie się szerzyć.

Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

DZIEŃ DRUGI

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli.

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Polski! Prosimy, aby za Twoim wstawiennictwem Bóg dodał siły, odwagi i nadziei tym, którzy zmagają się ze swoją chorobą. Prosimy, by wszyscy chorzy i zagrożeni uzyskali odpowiednie wsparcie i pomoc. Wierzymy w uzdrowienia, przedstawione w Twoim procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym oraz w wiele innych, które zdarzyły się za Twoją przyczyną. Racz prosić miłosiernego Boga o uzdrowienie chorych, zainfekowanych wirusem, aby odzyskali w pełni zdrowie i siły, o ile jest to zgodne z Jego wolą. Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

DZIEŃ TRZECI

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Polski! Wstawiaj się za tymi, którzy codziennie stają do walki z chorobą innych, którzy są gotowi służyć bliźnim w potrzebie, Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i trzeźwego myślenia..(2 Tm 1,7).  Oby dobry Bóg chronił ich  przed wszelkim niebezpieczeństwem i docenił ich ofiarność. Rozumiesz to, bo sam posługiwałeś chorym w czasie wielkiej zarazy w Wilnie, z poświęceniem towarzysząc chorym i umierającym. Prosimy Cię o wstawiennictwo do Ojca Niebieskiego o łaski potrzebne kapłanom w sprawowaniu duchowej posługi. Prosimy Cię, abyś wołał do Boga, by przyjął do swojego Królestwa wszystkich, którzy odeszli z tego świata oraz by przyniósł ukojenie w cierpieniu rodzinom i przyjaciołom, którzy stracili bliskich.

Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

DZIEŃ CZWARTY

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Polski! Ty, który niosłeś ludziom Dobrą Nowinę – często samotnie i na odludziu, pomóż i nam, w sytuacji zagrożenia, dawać ewangeliczne świadectwo miłości nie tylko tym, z którymi dzielimy wspólnotę duchową, lecz także tym, którzy są oddaleni od Boga. Wypraszaj nam, Święty Andrzeju, łaskę miłości, która wychodzi naprzeciw wszystkim ludziom i każdemu przebacza winy. Naucz nas bezinteresownie służyć innym, wspierać ich swoją obecnością, słowem, dobrami materialnymi, tym wszystkim, co otrzymaliśmy od Boga. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

DZIEŃ PIĄTY

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Polski! Prosimy za Twoim wstawiennictwem o dary Ducha Świętego, abyśmy potrafili wypełniać swe życie dobrą treścią i dodaj nam siły do walki z codziennymi trudnościami. Prosimy, aby czas epidemii stał się czasem naszego nawrócenia  i wznoszenia ku Bogu oraz skutecznych zmagań z wadami naszego charakteru. Wierzymy słowom Pana: Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali. (2 Kor 12,9) Pomóż nam wznieść się ponad ludzkie ograniczenia, przekształcać wady naszego charakteru w cnoty i sięgać po zwycięstwo nad sobą, na wzór tego, które się stało Twoim udziałem. Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

DZIEŃ SZÓSTY

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Polski! Idąc za Panem pokonywałeś bezdroża i pustkowia Polesia. Niech Twój przykład pomaga nam przejść zwycięsko przez ten czas, pełen trosk, pytań i niepokoju. Tyle jest niewiadomych, tyle zagrożeń. Wyproś nam łaskę u Pana, abyśmy wyszli z ciemności do światła. Wyproś nam u Boga wytrwałość i męstwo  w znoszeniu niewygód, ale też uznanie z pokorą naszej bezradności i szukania pokoju w Panu, który wzywa: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Prosimy, pomóż nam, by czas kwarantanny był czasem zatrzymania się w codziennej gonitwie, spojrzenia z miłością na drugiego człowieka, budowania bliskich więzi w rodzinie, wzajemnego zrozumienia.

Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

DZIEŃ SIÓDMY

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Jedności! Za Twoim pośrednictwem zwracamy się do Boga Wszechmogącego o jedność w naszym narodzie, o szczerość i wielkoduszność w zakończeniu waśni i kłótni w rodzinach, miejscach pracy i polityce. Bardzo pragnąłeś, by Polski nie rozdzierały podziały religijne, społeczne, polityczne i ekonomiczne. Oddałeś swe życie za Jezusowe pragnienie: aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś. ( J 17,21) Niech Twoja ofiara i przebaczenie prześladowcom będzie dla nas nauką wznoszenia się ponad ziemskie sprawy. Niech przyniesie nam zrozumienie, że to miłość łączy życie ziemskie i wieczne, że będzie ona naszym znakiem w Niebie.

Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

DZIEŃ ÓSMY

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli

Modlitwa nowennowa:

Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Jedności! Przez Twoje wstawiennictwo prosimy Boga, aby ten trudny czas prowadził do wielkiego oczyszczenia naszego narodu i odbudowywania wspólnoty opartej na przeszłości i otwartej na przyszłość. Pomóż nam pojąć, że inność nie musi oznaczać wrogości, a rozmowa jest  fundamentem porozumienia. Ty rozmawiałeś ze wszystkimi: prostymi chłopami, uczonymi, prawosławnymi kapłanami, szlachcicami i dworzanami królewskimi. Niech będzie to czas trwania przy Bogu wraz ze Świętymi naszego kraju i otwarcia na ludzi w duchu ewangelicznej miłości. Oręduj za nami u Pana, abyśmy nie zmarnowali tego czasu, który może nas pokrzepić duchowo i doprowadzić do większej dojrzałości. Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami! Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga! Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

 

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Modlitwa wstępna, Litania do św. Andrzeja Boboli

Modlitwa nowennowa: Święty Andrzeju Bobolo, Patronie Polski, Patronie Jedności! W obliczu niebezpieczeństwa zagrażającego naszej Ojczyźnie i światu zwracamy się do Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej oraz Twoje, abyśmy potrafili bezgranicznie zawierzyć się woli Bożej. Z Twojej inspiracji w Katedrze Lwowskiej zostały złożone Śluby Króla Jana Kazimierza i Stanów Rzeczypospolitej, „dotyczące polepszenia doli ludu pracującego oraz czci Najświętszej Panny jako Królowej Korony Polskiej”. Potrzeba nam dzisiaj Twojego dojrzałego spojrzenia na wszystkie sprawy naszej Ojczyzny. W duchu zawierzenia wraz z Maryją i Tobą prosimy Boga o potrzebne łaski dla osób sprawujących władzę, które wykonują swoje obowiązki w poczuciu odpowiedzialności. Prosimy, by Duch Święty ogarnął ich swą mocą i umacniał ich wiarę. Św. Andrzeju Bobolo módl się za nami, święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Boga!

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 


Drukuj
Dekret Ks. Arcybiskupa w sprawie pogrzebów
Windows

DEKRET METROPOLITY GDAŃSKIEGO O POGRZEBACH PODCZAS STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zarządzam w 

całej Archidiecezji Gdańskiej ograniczenie uroczystości

pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu (zob.
Obrzędy

pogrzebu
, III forma pogrzebu). Pogrzeb odprawia się przy grobie

w obecności najbliższej rodziny (z zachowaniem obowiązującego

limitu 5 osócool.    Przypominam, że w pogrzebie nie mogą

uczestniczyć osoby odbywające kwarantannę. Jeśli okoliczności na

to pozwalają, stację można poprzedzić procesją od bramy

cmentarnej.

Mszę św. pogrzebową odprawia się w kościele w dniu

pogrzebu lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z

rodziną zmarłego.
Rodzinę zgłaszającą pogrzeb, należy

poinformować o rozporządzeniu państwowym i niniejszym

dekrecie.
Kapłanów proszę o punktualne rozpoczynanie

uroczystości pogrzebowych, z zabezpieczeniem czasu na dojazd do

cmentarza oraz przejście do grobu.

Dekret wchodzi w życie z dniem dzisiejszym, tj. 18 marca

2020 r. i obowiązuje do odwołania.+ Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup

Metropolita Gdański


Drukuj
INTENCJE MSZALNE

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. Narodzenia N.M.P

Swarzewo ul. Ks. Pronobisa 6

84-100 Puck
tel. 58-6741208

www. parafiaswarzewo.pl

Konto: Bank Spółdzielczy w Pucku
nr: 23 8348 0003 0000 0020 5317 0001.

 

Intencje Mszalne

 

Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020

 

7:00 – + rodzice z obojga stron Kryża i Wojtania

 

8:00 - + Barbara i Kazimierz Leśniowscy

 

9:30 – + Józef i Anna Hallmann

 

11:00 – + Alojzy i Wanda Kollek

 

18:00 – W intencji parafii

 

Poniedziałek – 6 kwietnia 2020

 

8:00 - + Józef i Irena Skwiercz

 

18:00 – + Mieczysław Soldatke i rodzice z obojga stron

 

Wtorek – 7 kwietnia - 2020

 

8:00 + Jadwiga i Zygmunt Szreder i rodzeństwo

 

18:00 + Franciszek Kuchnowski

 

Środa – 8 kwietnia 2020

 

8:00 – + rodzice Amalia i Feliks i brat Edmund

 

18.00 -+ Alfons Gappa – 1 rocz.

 

Wielki Czwartek – 9 kwietnia 2020

 

8:00 - Nie ma Mszy św.

 

18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

 

Piątek – 10 kwietnia 2020

 

8:00 – Nie ma Mszy św.

 

18:00 – Ceremonia Wielkiego Piątku

 

Sobota – 11 kwietnia 2020

 

8:00 Nie ma Mszy św.

 

18:00 – + Magdalena i Alfons

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 12 kwietnia 2020

 

6:00 – Rezurekcja w intencji parafii // + Benedykt Struk

 

8:00 – 15 rocznica ślubu Lucyny i Antoniego do MBSw.

 

9:30 – + rodzice Arendt i Ustarbowscy

 

11:00 – + Augustyn i rodzice z obojga stron

 

Poniedziałek Wielkanocny – 13 kwietnia 2020

 

7:00 - + Maria, Jan, Stanisław Bigott i Józef

 

8:00 - + Stefania Białk, Zbigniew Klebba i dziadkowie

 

9:30 – 35 lecie ślubu Barbary i Edmunda do MBSw.

 

11:00 - + Teresa Dettlaff

 


Drukuj
ROK 2020 w naszej parafii

Rok 2020 to dla Kościoła w Polsce czas wielu ważnych rocznic i wydarzeń:


18 maja
2020 roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

7 czerwca
2020 roku przypada beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wysyńskiego

 

 

 
Również nasza parafia będzie wspominać wiele ważnych wydarzeń dla wspólnoty
:

15 lutego 2020 mija 35 lat, kiedy do naszej parafii jako nowy proboszcz przybył ks. Stanisław Majkowski

14 września parafia będzie przeżywała 90. rocznicę konskeracji kościoła, który jest trzecią światynią w Swarzewie.
Konsekracji dokonał Sługa Boży ksiądz biskup Konstantyn Dominik.7 listopada przypada 150. rocznica urodzin Sługi Bożego księdza biskupa Konstantyna Dominika.
Urodził się on w Gnieżdżewie miejscowości, która przynależy do naszej parafii.

Drukuj
Ogłoszenia parafialne
Newsy

5 kwietnia 2020r

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – A

 

  1. Dziś Niedziela Palmowa. Obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz.9:30.

     

  2. Od dziś rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W tym roku będziemy przeżywali ten święty czas w naszych domach, bo wszystkie ceremonie Wielkiego Tygodnia będą się odbywały tylko przy udziale kapłanów i asysty. Wszystkie ceremonie Triduum Paschalnego są uproszczone, podobnie Rezurekcja bez tradycyjnej procesji. Będziemy mogli uczestniczyć w tych ceremoniach za pośrednictwem internetu. Będzie taka możliwość, bo otwieramy stronę naszej parafii z bezpośrednią transmisją Mszy świętych i nabożeństw z naszego kościoła.

     

  3. Spowiedź wielkanocna dla tych którym bardzo zależy wyspowiadać się przed świętami będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 12:00 i po południu od 16:00 do 18:00. Nie będzie spowiedzi w kościele przy konfesjonałach, ale jeden ksiądz będzie spowiadał w zakrystii, a drugi w dawnej organistówce. Najlepiej będzie umówić się z księdzem telefonicznie na konkretną godzinę i dzień. Telefon do ks. Proboszcza – 601-992-005, a do ks. Wojciecha 694- 451-004. Co 15 minut będzie udzielana Komunia św. Przypominamy, że okres spowiedzi św. Wielkanocnej trwa do 7 czerwca, czyli do Uroczystości Najświętszej Trójcy i do tego czasu. Mamy nadzieję, że do tego czasu wrócimy do kościoła.

Wielki Czwartek – godz.18:00

Dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18:00. bez udziału wiernych.

 

Wielki Piątek – godz.18,00

Dzień Męki i Śmierci Zbawiciela. W tym dniu nie sprawuje się w Kościele Eucharystii. Centralnym punktem liturgii jest Adoracja Krzyża, uczestniczymy w tej liturgii wielkopiątkowej za pośrednictwem telewizji lub internetu. Ceremonie w kościele rozpoczniemy o godz.18:00.

- Liturgia Słowa

- Adoracja Krzyża

- Komunia święta – duchowa /jest wyjaśnienie o Komunii świętej duchowej na stronie internetowej/

Zachowujemy post ścisły. Grób Pański będzie przy ołtarzu św. Józefa.

Od Wielkiego Piątku nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz.15:00.

Wielka sobota – godz.18:00

Dzień modlitewnego czuwania w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Pańskie. Adoracja przy Grobie P. Jezusa od godz.8:00 do godz.18:00. W adoracji może uczestniczyć 5 osób. Ceremonie W. Soboty rozpoczniemy o godz.18:00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz.15:00.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz.6:00. ale bez procesji. Następne Msze św. o godz.8:00; 9:30 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz.18:00. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz.18:00.

 

4. Serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne na potrzeby parafii. Numer konta: BS Puck 23 8348 0003 0000 0020 5317 0001

 


Drukuj
Copyright © Parafia NNMP 2007
Zapraszamy na Kaszuby! Powered: eXtreme-Fusion