Strona Główna ˇ Foto Album ˇ Kontakt ˇ Księga Gości ˇ Szukaj July 22 2018 23:40:25

Lipiec 2018

Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie.

Królowej Polskiego Morza

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia N.M.P
Swarzewo ul. Ks. Pronobisa 6
84-100 Puck tel. 58-6741208
www. parafiaswarzewo.pl

XVI Niedziela zwykła - 22 lipca 2018

8:00 – + Józef Ladach // + Magdalena i Alfons Konkel

9:30 – Z podziękowaniem za łaski i o dalsze dla rodziny do MBSw. // + Władysław Weserling

11:00 – + Jan Olszewski

20:15 – + Ewa Draws

Poniedziałek - 23 lipca 2018 – święto świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy

7:00 – + Monika Fiszer i z rodziny

8:00 – + z rodziny Soldatke i Kuchnowskich

9:30 – + Franciszek Kuchnowski

11:00 – + Eugeniusz, Aniela, Julia i Leon Bieszke

20:15 – Z podziękowaniem w 50 rocz. Ślubu Norberta i Wiesławy do MBSw.

Pielgrzymka do Medjugorie

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

01-09.10.2018

Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie, Królowej Polskiego Morza

OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ STANISŁAW MAJKOWSKI

Dzień I

Poniedziałek

Podstawienie autokaru przy Parafii o ustalonej godzinie. Przejazd trasą przez Toruń, Łódź, Częstochowę. Dalsza podróż do przejścia granicznego w Cieszynie i dalej przez Czechy i Słowację na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy miejscowości Dudince.

Dzień II

Wtorek

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów, Aleja Andrassy'ego, Parlament (zewnątrz), Katedra, Wzgórze Zamkowe (Baszta Rybacka, Kościół św. Macieja), Wzgórze Gellerta, most łańcuchowy. Czas wolny. Dla chętnych możliwość fakultatywnego rejsu statkiem po Dunaju. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień III

Środa

Śniadanie. Przejazd do Medjugorie trasą północną przez Sarajewo, Mostar. Przyjazd do Medjugorie w późnych godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień IV

Czwartek

Śniadanie. Pobyt w Medjugorie. Góra Objawień – miejsce, gdzie Matka Boża po raz pierwszy się objawiła, wspólny różaniec. Czas wolny. Dla chętnych piesza wyprawa na Górę Krzyży. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień V

Piątek

Śniadanie. Wyjazd do Mostaru - miasta leżącego na obu brzegach rzeki Neretwy, połączone najważniejszym zabytkiem miasta XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem, wybudowany w 1566 (odbudowanym po wojnie w 2004 r). Następnie przejazd do Kravicy – słynącej z przepięknych wodospadów, które jest znanym miejscu rekreacyjnym w Bośni i Hercegowinie. Powrót do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

Dzień VI

06.10.2018

Sobota

Śniadanie. Śniadanie. Przejazd Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wizyta w centrum historycznym miasta. Msza św. W kościele w Dubrowniku. Powrót na obiadokolację i nocleg w Pensjonacie Kozina.

Dzień VII

07.10.2018

Niedziela

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Chorwacji - Plitwickie Jeziora, wędrówka po parku z wykorzystaniem wszystkich atrakcji serwowanych turystom. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Varażdinie.

Dzień VIII

Poniedziałek

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Khalenberg i podziwianie panoramy stolicy Austrii, a następnie przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w południowych Czechach.

Dzień IX

Wtorek

Śniadanie. Wizyta na starówce w Brnie. Powrót do kraju. Przejazd przez przejście graniczne w Cieszynie. Powrót do miejsca wyjazdu. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczorno-nocnych.

CENA: 2160 zł

ŚWIADCZENIA:

• przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem,

• 8 noclegów w pokojach dwuosobowych z WC i łazienką,

• 8 śniadań i obiadokolacji,

• ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– wraz z chorobami przewlekłymi,

• opiekę pilota na całej trasie,

• miejscowy przewodnik w Budapeszcie, Dubrowniku i kreatorka w Medjugorie.

CENA NIE ZAWIERA:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,

• rejsu z piknikiem rybnym,

• indywidualnego nagłośnienia – 9 euro,

• napoi do obiadokolacji,

• obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł.

UWAGI:

• każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,

• zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

• organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

• niekonieczny paszport, możliwość zrealizowania wyjazdu z dowodem osobistym.

22 lipca 2018 r

Ogłoszenia duszpasterskie – XVI niedziela – B

1. Witamy wszystkich i pozdrawiamy tych, którzy w tym okresie wypoczywają nad morzem i zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Królową Polskiego Morza.

2. W niedzielę Msze św. o godz. 8:00; 9:30, 11:00 i 20:15. W dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00. Apel zawsze o godz. 21:00. Modlimy się w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny i we własnych intencjach.

3. Kieruję serdeczne podziękowanie za pomoc w przeprowadzeniu odpustu ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej. Za udekorowanie ołtarzy kościoła - Pani Anni i Pani Stefanii, Panom za uporządkowanie oflagowanie placu oraz ołtarza polowego. Panom Radnym za pomoc w organizacji i służbie liturgicznej. Paniom w kuchni za smaczne przygotowanie posiłków.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy – w poniedziałek święto świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy; we wtorek wspomnienie świętej Kingi, dziewicy; w środę święto świętego Jakuba Apostoła; we czwartek wspomnienie świętych Anny i Joachima, rodziców NMP.

5. W środę 25 lipca z Helu o godz. 6:00 wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę. Uroczysta msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 18:00 w naszym sanktuarium pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Parafian, którzy zechcą przyjąć pielgrzymów prosimy, aby zgłosili taką informację do wtorku włącznie. Prośba dotyczy też mieszkańców Gnieżdżewa.

6. W przyszłą niedzielę kazania głosi Ks. Bogumił Nowakowski z parafii Św. Karola Boromeusza w Gdyni Karwiny i zbierze ofiary do puszek na budujący się tam kościół