Strona Główna ˇ Foto Album ˇ Kontakt ˇ Księga Gości ˇ Szukaj Maj 02 2016 21:21:32

Maj 2016

Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie.

Królowej Polskiego Morza

27 marca 2016r

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania

Od wczorajszego wieczoru rozpoczęliśmy okres wielkanocny. Wigilia Paschalna ukazuje nam w liturgii, że Kościół oczekuje Zmartwychwstania Chrystusa i obchodzi je w sakramentach świętych. Mamy siedem niedziel Wielkanocnych. Ten święty okres pięćdziesięciu dni kończy Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Osiem początkowych dni Okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Kolekta jutro na Kat. Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie.

Paschał – symbol zmartwychwstałego Chrystusa - umieszcza się obok ołtarza. Krzyż ołtarzowy przyozdobiony jest w tym czasie czerwoną stułą. Na widocznym miejscu stawia się figurkę Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dziś Msze św. jeszcze o godz.9.30; 11.00. Jutro Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz.8.00; 9.30 i 11.00; ale nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w łączności z wieczorną Mszą św. W dni powszednie Msze św. o godz.8.00 i 18.00.

Nowenna do Matki Bożej w środę rano i wieczorem. Przedtem adoracja Najświętszego sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00.

Chorych odwiedzimy w piątek od godz.8.30.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Będziemy obchodzili naszą dekanalną Uroczystość Roku Miłosierdzia w to piękne święto. Na Mszy św. o godz.11.00 modlić się będą kapłani i wierni z całego dekanatu. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Piotr Pastewski Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Faustyny Kowalskiej, a więc szczególnie związany z prawdą o Bożym Miłosierdziu. Kazanie wygłosi Ks. Proboszcz z Mrzezina Adam Zdrojewski. Obaj Proboszczowie obchodzą w tym roku jubileusz 25 lecia kapłaństwa, oni też wybudowali razem ze swoimi parafianami piękne kościoły. Będą śpiewały połączone chóry z naszych parafii, a dzieci, młodzież i dorośli dadzą krótki program poświęcony temu wydarzeniu jakim jest Rok Miłosierdzia.

p.w. Narodzenia N.M.P

Swarzewo ul. Ks. Pronobisa 6

84-100 Puck tel. 058-6741208

www. parafiaswarzewo.pl